Bayezit İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

Kütüphane Kuralları

*Kullanıcıların istatistik formunu doğru bir şekilde doldurması gerekmektedir. Bu formlardan elde edilen veriler, kütüphanemizin kullanım durumunu göstermekte ve kullanıcılara daha iyi hizmet vermek için rehberdir.

*Kullanıcıların kütüphane kaynaklarını kullanmaları önceliklidir. Kütüphanelerin asıl amacı, kullanıcıların araştırma ve okuma taleplerini karşılamaktır. Kütüphaneler sadece kendi materyalinizle ders çalışacağınız ortamlar değildir.

*Araştırma yapmak, okumak, dinlemek ve izlemek için aldığınız kütüphane materyalinin yıpratılmaması gerekmektedir. Bir materyalin birçok kişiye ulaşması demek o materyalin amacına ulaşması demektir. Bu sebeple kütüphane materyalini özenle kullanmamız gerekir.

*Kütüphanede yüksek sesle konuşulmaz. (Merdivenler, okuma-çalışma salonu önleri, WC'ler de kütüphane kapsamındadır.) Yüksek sesle konuşmalarınızı kütüphanenin dışında yapınız.

*Okuma salonuna kitap, defter, çanta vs. eşyalar bırakılmaz. Kaybolan veya çalınan eşyalardan Müdürlüğümüz sorumlu değildir.

*Çalışma masalarında çanta, kaban vs. bırakılarak meşgul edilmesi yasaktır. Eşyalarınızı masalarda bırakarak yer ayırtmanız gibi bir durum söz konusu olamaz.

*Toplu halde çalışmak diğer kullanıcıları rahatsız edeceğinden izin verilmemektedir.

*Kütüphane içerisinde cep telefonu ile konuşulmaz.

*Diğer çalışanlara rahatsızlık verecek davranışlarda bulunulmaz. 

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün

koha.png
Facebook -  Twitter'da Biz
kullanıcı formları
Mesai Gün ve Saatleri
İstek ve Önerileriniz
 
 Pazartesi - Cumartesi :08:30/22:00 Pazar Günü Kapalıdır.
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 579 kez gösterilmiştir.